Człowiek - kluczowy czynnik systemu produkcyjnego

DSpace/Manakin Repository

Show full item record

Title Człowiek - kluczowy czynnik systemu produkcyjnego
Autor: Bombiak, Edyta
URI: http://hdl.handle.net/11331/1447
Date: 2014
Źródło: Współczesny marketing i logistyka - globalne wyzwania / red. nauk. Krystyna Pieniak-Lendzion, Teresa Nowogródzka. - Siedlce : Wydawnictwo Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego, 2014, s. 327-347.
Abstract: W dobie, kiedy wiedza staje się podstawą sukcesu firmy, niebagatelne znaczenie ma umiejętne gospodarowanie czynnikiem ludzkim będącym głównym generatorem tej wiedzy. Nie ma wątpliwości co do tego, że pracownicy stanowią niezastąpiony elementem w systemie produkcyjnym, gdyż nic nie odbywa się bez udziału człowieka, dlatego człowiek i jego kompetencje stają się kluczowym determinantem sprawności tego systemu i efektywności procesu produkcji. Postrzeganie pracowników przez pryzmat kapitału zdolnego do generowania zysków jest poważnym wyzwaniem, stanowiącym jednocześnie główną barierę dla wdrażania tej koncepcji do codziennej praktyki zarządzania. Ukształtowane od lat stereotypy myślenia i traktowania ludzi w kategoriach taniej siły roboczej i łatwo zastępowalnego składnika nie dają się bowiem szybko przezwyciężyć. Tymczasem efektywne działanie systemu produkcyjnego oraz osiąganie jego założonych celów wymaga wdrożenia nowoczesnych koncepcji zarządzania czynnikiem ludzkim stanowiących odpowiedź na zamiany zachodzące w otoczeniu wewnętrznym i zewnętrznym współczesnych organizacji. Konieczne staje się dziś uwzględnienie wyzwań wynikających z ilościowymi i jakościowymi przekształceń zachodzących w zasobach ludzkich.

Files in this item

The following license files are associated with this item:

This item appears in the following Collection(s)

Uznanie autorstwa 3.0 Polska Except where otherwise noted, this item's license is described as Uznanie autorstwa 3.0 Polska

Search DSpace


Advanced Search

Browse

My Account

Statistics